PRODAN interier

„Mohli sme byť najlacnejší alebo najrýchlejší výrobca nábytku. Namiesto boja o imaginárnu a najmä dočasnú pozíciu NAJ… sme poctivo a tvrdo pracovali na tom, aby sme sa stali jedinečným výrobcom nábytku.“

Daniel Hacaj (majiteľ a konateľ spoločnosti)

PRODAN interier je jedným zo základných pilierov našej spoločnosti. Prvý a najdôležitejší stavebný kameň, PRODAN interier je element, na ktorom sa budovala značka a povedomie o slovenskej spoločnosti s nemeckou presnosťou. Oddelenie tvorí skupina kvalifikovaných a skúsených projektových manažérov, ktorí zastrešujú kompletný proces návrhu a v spolupráci s klientom, architektom alebo developerom pretransformujú vízie a predstavy do reality.

Úlohou PRODAN tímu je premeniť sny z papiera do „hmoty“ spôsobom, pri ktorom zostávajú zachované hodnoty a požiadavky klienta v čo najväčšej možnej miere. K tomu, aby sa z výkresov stal kvalitný kus nábytku sú nevyhnutne potrební mimo našich skvelých, technicky a skúsenosťami vybavených kolegov na projekcii aj mnohí kvalitní a skúsení kolegovia vo výrobe. Výrobná časť nášho interiérového oddelenia je zložená z tých najlepších špecialistov vo svojom obore.

Odborný rozsah nášho výrobného tímu dosahuje vysokú úroveň, vďaka ktorej sme schopní vykonávať realizáciu atypickej výroby s akýmikoľvek dostupnými materiálmi a zároveň zachovávať najprepracovanejšie a najmodernejšie postupy. V našom tíme kladieme dôraz na presnosť a precíznosť každého procesu.

Aby sa interiérové oddelenie dokázalo postarať o klienta a poskytnúť mu nadštandardný servis a stopercentný produkt, naša výroba a procesy sa neustále zdokonaľujú a vyvíjajú. Aj vďaka tomu dnes naša výroba disponuje sofistikovaným, plne automatizovaným nárezovým centrom, 5-osím CNC obrábacím centrom, vlastnou lakovňou a ďalším technickým vybavením, ktoré nám umožňuje napríklad zakončovať plošný materiál tzv. „laserovou hranou“.

//prodan.sk/wp-content/uploads/2022/05/hrana1.png
//prodan.sk/wp-content/uploads/2022/05/hrana2.png

Naša profesionálna olepovačka hrán HOMAG disponuje funkciou lepenia ABS hrán použitím technológie PUR lepidlom alebo funkciou bezšpárového lepenia Laserovými hranami za pomoci technológie HOMAG airTec.

Výhody PUR lepidla oproti klasickému lepidlu EVA

 • Spoj má veľmi vysokú pevnosť
 • Vysoká odolnosť voči vlhkosti – vhodné na kúpeľňové nábytky (PUR lepidlo nedovolí vzdušnej vlhkosti prejsť lepeným spojom do vnútra drevotriesky, a tým zabráni poškodeniu drevotriesky zvnútra, ktoré vlhkosťou degraduje)
 • Vysoká tepelná odolnosť lepidla – hrana odoláva extrémnym teplotám od -30°C do +150°C
 • Vysoká odolnosť lepeného spoja proti pôsobeniu chemikálií – vhodný na nábytok do laboratórií
 • PUR zabezpečí extrémne pevný spoj a vďaka nižšiemu množstvu aplikovaného lepidla vzniká minimálna špára, čím sa výrazne zvyšuje jednak vizuálna, ale aj kvalitatívna stránka olepovaného nábytku
 • Špára je ďaleko odolnejšia proti opotrebovaniu a zašpineniu

HOMAG airTec technológie

Naša firma používa technológiu od nemeckej firmy HOMAG, ktorá je priekopníkom v technológii nulových spojov. Firma HOMAG vyvinula technológiu airTec, ktorá spôsobila revolúciu v nábytkárskom priemysle. Inovatívna technológia umožňuje horúcim vzduchom roztaviť funkčnú polymerovú vrstvu na spodnej strane koextrudovanej hrany, a tým vytvoriť pevný spoj medzi hranou a doskou. Táto technológia úplne eliminuje použitie lepidla, čím vzniká trvanlivý spoj s nulovou špárou medzi doskou a hranou. Vzniká vysokokvalitný vzhľad, ktorý pôsobí akoby bol z jedného kusu.

  Máte ďalšie otázky?

  Nechajte nám na Vás kontakt a my sa Vám ozveme v čo najkratšom čase.

  Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov na marketingové účely. Tento formulár je chránený službou reCAPTCHA. Podmienky používania a podmienky služby spoločnosti Google.